צור קשר
*
*
טיפים והמלצות

ימי גיבוש

ימי גיבוש (הגדל)

צעד קדימה מציעה מגוון ימי גיבוש מהנים! להלן מספר דוגמאות..

 

ימי בנימינה 

מס' אנשים: מינימום 10. 

עונה: כל השנה. 

איזור: כרמל 

 

נעצור לפיקניק של בוקר בגני הנדיב ושם גם יש שירותים. 

 סיור בבנימינה בעקבות שיריו של אהוד מנור. אהוד מנור גדל בבנימינה ושיריו הושפעו מאד מנופי ילדותו במושבה השקטה. הוא כתב שירים שהם פסקול החיים שלנו מזה שנים רבות, וכל מילה שכתב ספוגה בריחות הבית ההוא, המשפחה, אווירת המושבה הקטנה והיחסים העדינים שנרקמו בתוכה, והכל בעיני הילד שהיה. בסיורנו נבקר במרפסת הקטנה, הברוש הבודד, מסילת הרכבת ובית הקברות בו הוא קבור. לאורך הסיור משולבים שיריו האהובים של מנור.  

 

ארוחת צהריים יקב התשבי– היקב מספר את מאבק אנשי העלייה הראשונה בקיום מושב עצמאי ועל עזרתו של הברון. נערוך סיור ביקב ונטעם יינות. 

 

סיום רטוב וחוויתי במי קדם – למרגלות שטחיו של הברון רוטשילד עוברת לה בסתר נקבה המים שהובילה מימיה לקיסריה. כך, באווירה חוויתית וחשוכה קמעה נלך בנקבה שמימיה מגיעים עד הירכיים. 

  • יש להצטייד בנעליים ומכנסיים למים, ובבגדים להחלפה.

 

לילה במדבר: סיור אל השקט והנוף המדברי – נחל חווארים 

מס' אנשים   מינימום 10 איש. 

עונה: סתיו, אביב וקיץ בירח מלא 

איזור - דרום 

 

 

נערוך ביקור בחוות הבודדים כרמי עבדת – נתקבל עם תה צמחים, ונתוודע אל  פרויקט חוות הבודדים ואל מודל התיישבות מיוחד זה בהר הנגב, גידול ענבים ליין בהר הנגב כיום ובעבר, פרויקט דרך היין, יחסי שכנות עם האוכלוסייה הבדואית בהר הנגב, התיישבות ושמירת טבע - האם קונפליקט או דרך הכרחית לשמירה על הנגב. כמו כן נתוודע אל נושא היין והייחוד של גידול ענבים ליין במדבר, נסייר ביקב ונהנה מטעימות יין מתוצרת החווה.  

  

נתארח במאהל בדואי מזמין וצבעוני. שם נאכל ארוחת ערב מלאה המוגשת כחפלה בדואית אותנטית (וכשרה כמובן...) הכוללת פיתות בדואיות ומנות סלטים (ירקות, חמוצים, חומוס, כרוב וכו'), פלטת נתחי עוף (יש כמובן גם תחליף לצמחוניים, ע"פ עדכון מראש הקבוצה) , אורז בנוסח בדואי, תה צמחים ובקלאווה. 

 

תחילת מסלול רגלי בנחל חווארים, מבור חווארים ועד למפגש נחל חווארים ונחל צין,. כשעתיים וחצי-שלוש שעות הליכה נעימה במגמת ירידה בנוף בגוונים בהירים לאור הירח העולה.

 

יום גיבוש רטוב  

מס' אנשים – מינימום 40

 

נמשיך לטיול רגלי רטוב ויפיפה בנחל הקיבוצים - מסלול מים חווייתי לכל המשפחה המומלץ במיוחד לימי הקיץ החמים. המסלול כולל הליכה במים ומחייב שחייה. המסלול מתחיל בשביל סלול היורד לאפיק הנחל בסבך הקנה וכולל מעבר חוויתי בצינורות.
*
חשוב לדעת: שיא הגובה של המים 1.50 מ'. 

 

 

נגיע אל מתחם בירדן הדרומי, שם נתרענן עם שתייה צוננת ופיתות אינדיאניות שיצאו זה עתה מן הטאבון ונמשיך לדרכנו... 

ונצא לפעילות חברתית מהנה ורטובה עם ערך מוסף חברתי ופסיכולוגי למשתתפים.
נתחלק לקבוצות של 6–8 משתתפים, נבנה רפסודות על עקרון הקטאמרן. הקבוצות יקבלו הסבר על המקום והוראות בטיחות תרשים בניה, צבע (המסמל אותה לאורך כל הפעילות) וערכת בניה מוכנה הנערכת על גדות הירדן. במהלך הבניה ניתן כתב חידה ראשון שבעזרתו מתחילים את השיט. במהלך השיט על הקבוצה לבצע משימות ולפתור כתבי חידה נוספים. על כל משימה יינתן ניקוד הנאסף בסופו של דבר לטבלת שיפוט והקבוצה המנצחת תזכה בפרס צנוע ו"עליז".
* לאורך השנים עברו את הפעילות עשרות חברות ומנהלי מחלקות מהחברות המובילות במשק והיא נוחלת הצלחה בכל פעם מחדש.  

 

 נסיים את היום בברביקיו עסיסי במסעדה לחוף הכנרת שבקיבוץ עין גב.
* ארוחה כשרה, מוגשת במזנונים (בופה) בכלים חד פעמיים  

  

פסיפס אנושי רמלה 

תקופה – כל השנה 

קבוצות – 10-30 איש. 

 

נגיע לרמלה העתיקה הטומנת בחובה חיים וסיפורים של מטה ומעלה. 

נבקר במסגד הלבן עליו נאמר במאה ה-10 כי "אין נאה ממנו בכל עולם האסלאם". נמשיך לבריכת הקשתות, מאגר מים נדיר בו ניתן לשוט בסירות.

נבקר במסגד הגדול, שנבנה ככנסייה מרשימה בעקבות ביקורו של ריצ'ארד לב הארי במקום. נבקר בבית הכנסת הקראי ונשמע על קהילת הקראים. 

במהלך הסיור נעבור בשוק רמלה הצבעוני והמרשים שם נזכה לטעימות ומפגשים עם אנשי השוק
נסיים בארוחת ערב במסעדה בוכארית. 

 

אזה"ת עמק חפר , רח' גשר העץ ת.ד 12101 מיקוד 38800 טלפון 04-6341001 פקס 04-6247114