צור קשר
*
*
טיפים והמלצות

טיולי בוטיק לתל אביב

סיורי בוטיק - מרקם אנושי ביפו
יפו תמיד רחשה חיים ודמויות רבגוניות הילכו ברחובותיה. נעיר לחיים דמויות מרתקות על שלל סיפוריהן הפיקנטים, ונפגוש דמויות יפואיות אותנטיות שמרכיבות את יפו של היום.
הסיור מתרחש ביפו העתיקה ופאתיה ומתפרש על פני כ 4500 שנה.
הסיור כולל 2 – 3 מפגשים מקומיים שיספרו את סיפוריהם האישיים וזכרונותיהם מיפו של פעם ושל היום, ו2 טעימות מקומיות (לא כשר)
בין המפגשים, אורי ודייגי הנמל – על דגים ודייגים, קלפנים – על הווי הקלפים ובתי הבושת, יעקב על סיפורו שהוביל למרכז היהודים המשיחיים, ירון, שטיחן פרסי בשוק שמלמד סטודנטים לאמנות על אמנות השטיחים. עם מישל או דינה – על יוזמה יהודית ערבית לקידום וגישור.  
הדרכה: עינת גפן, מורת דרך ויועצת ארגונית.
• המחיר כולל דמי רישום, מדריך מוסמך שהינו גם מע"ר.

 

 

סיורי בוטיק - טעימה מתל אביב 
בדרום תל אביב, ברחוב אחד, התקבצו להם עדות שונות והקימו דוכני בוטיק וחנויות מכירה. נסתובב בין הצבעים והריחות, נטעם, נשמע את סיפורי המקימים ואף נזכה לטיפים קולינאריים. נשמע קצת על ההסטוריה של תל אביב והשכונה. נסקור את העדות השונות שהתקבצו להן כאן על מגוון מאכלים וטעימות. נריח, נחוש, ונטעם.


מה נאכל :
פלטת גבינות וחמוצים
בורקיטס תורכי + לימונדה / יוגורט
ממולאים מהמטבח התורכי
אורז עם תבלינים.
מתוקים מהמטבח היווני.
• הטעימות עשויות להשתנות בהתאם למחיר ולפניות הדוכנים

• המחיר כולל דמי רישום, מדריך מומחה וכ 4 טעימות.

 

 

טיול מזמר בנווה צדק- "סודות תל אביב"
סיור מרתק לשכונותיה הראשונות של תל אביב: נווה צדק ופלורנטין. הסיור עובר באתרים המרכזיים של השכונות (מרכז סוזן דלל, בית שלוש, בית עגנון, בית רוקח, ראינוע עדן, רחוב וולפסון, ועוד...) ומספר את הסיפורים המעניינים של תל אביב מאז ועד היום: קצת היסטוריה, קצת אקטואליה, קצת רכילות, פיקנטריה ורומנטיקה תל אביבית.
לאורך הסיור ובהתאמה לאתרים, משולבים שירים אהובים ומוכרים בליווי גיטרה מתקופותיה השונות של העיר תל אביב.
הדרכה: עידו טל, מדריך טיולים מוסמך ויוצר.  
• המחיר כולל דמי רישום ומדריך מומחה.

חול, מים וזעפרן (רמלה):

סיור מרתק ברמלה מעל ומתחת לאדמה: בריכת הקשתות התת-קרקעית, המגדל הלבן, המסגד הצלבני אליו הגיע ריצ'ארד לב הארי וממנו יצאה קבורתו של שמואל הנביא. נבקר בשוק המציף ניחוחות הודיים, ביה"כ הקראי ועוד.

 

"חולמים בחולות תל-אביב":

בעקבות הדמויות הרומנטיות של "אחוזת בית" ו"העיר הלבנה": שד' רוטשילד ואחד העם, נחלת בנימין, רח' ביאליק והס, בית הקברות טרומפלדור, הקזינו והכנסת הראשונים.

"מרקם אנושי ביפו":

יפו תמיד רחשה חיים ודמויות רבגוניות הילכו ברחובותיה. נעיר לחיים דמויות מרתקות על שלל סיפוריהן הפיקנטים, ונפגוש דמויות יפואיות אותנטיות שמרכיבות את יפו של היום.
הסיור מתרחש ביפו העתיקה ופאתיה ומתפרש על פני כ 4000 שנה מלווה במוסיקה, ספרים, סיפורים וזכרונות.
במהלך הסיור נקיים מפגשים עם שניים עד ארבעה מקומיים, אשר יחשפו טפח נוסף בהוויה של יפו.

תחילתה של אהבה: על הקמת תל-אביב:

סיפור הקמתה של תל אביב. החל מהיציאה מחומות יפו ועד הקמת אחוזת בית. הסיור מתובל בסיפורים רומנטיים ופיקנטיים של מקימי השכונות.
נפגוש במייסדים שלוש ושמעון רוקח ובנותיהן הנחשקות, האמנים גוטמן, ש"י עגנון ודבורה בארון. נציץ במרכז סוזאן דלאל, קולנוע עדן, בית גוטמן או הפסיפס שלו במגדל שלום, רח' רוטשילד של אחוזת בית והיכל העצמאות.

על אנשים ורחובות  (אינטראקטיבי): 
מדריכה: עינת גפן
סיור פעיל בשכונותיה הראשונות של תל-אביב: נווה צדק ואחוזת בית:
חלוקה לקבוצות אשר לכל אחת ערכת פעילות הכוללת: דף משימות, מפה ומצלמות (פולורויד או פרטיות שלהם, ניתן גם עם מצלמות חד פעמיות). המשתתפים נעים בין תחנות שונות בהיסטוריה של תל-אביב ומלקטים מידע ע"י שיחה והתערות עם התושבים, וכן תיעוד וצילום עצמי באתרים השונים.


 "סודות תל אביב" סיור לשכונות נווה צדק ופלורנטין:
מדריך: עידו

סיור מנגן באתרים מרכזיים של השכונות המספר את הסיפורים המעניינים של תל אביב מאז ועד היום: קצת היסטוריה, קצת אקטואליה, קצת רכילות, פיקנטריה ורומנטיקה תל אביבית. לאורך הסיור ובהתאמה לאתרים, משולבים שירים אהובים ומוכרים בליווי גיטרה מתקופותיה השונות של העיר תל-אביב.
משך הסיור - שעתיים, והוא מתאים לקבוצות של 30-35 איש לכל היותר.
ניתן גם לערוך במהלך הסיור תכנית שירה בציבור, בליווי גיטרה ושירונים על פי טעם הקהל.

על יוצרות ,על יצירות ועל הפנתאון של תל אביב:
מדריכה: עופרה

מסע בין בתיהן של ארבע משוררות ובית-קברות אחד מיתולוגי, בית הקברות טרומפלדור.
בצפון העיר תל-אביב סמוך לביתו של יוצר המדינה חיו ויצרו בתקופות שונות ארבע משוררות ידועות-לאה גולדברג, יונה וולך, תרצה אתר ורחל המשוררת. נשמע על כתיבתן, על חייהן הסוערים והקשים,  על חיי האהבה שלהן ובעיקר נשיר משיריהן.
ב-1903 פורצת מגפת כולרה ביפו ונפתח בית עלמין חדש בחולות מרוחקים. רוב מנהיגי הישוב, סופרים, משוררים וציירים נקברו כאן.


סיפורי נוה צדק ממקור ראשון:
מדריכה: שילה
הדמויות הצבעוניות והמרתקות של נווה צדק מספרות מחוויותיהן בשכונה אז ועכשיו. אחרי מפגש אישי מרתק של שילה דביר עם ניניו של אהרון שלוש ונכדתו של שמעון רוקח נולד סיור הדמויות בנווה צדק.
שילה מחליפה דמויות אל מול קהל המטיילים שעובר יחד איתה את חוויותיהם של אנשי השכונה. הסיור עם שילה הינו שילוב של חוויה תיאטרלית מלווה בידע רב ואותנטי.
מן הדמויות: פרחה שלוש, כלתו של אהרון שלוש, ממייסדי השכונה ובתה לאה, צבי אברהם פומרוק, נינו של אהרון שלוש, הפסלת ציירת לאה מג'רו מינץ, נכדתו של שמעון רוקח, ממייסדי השכונה, הסופר ש"י עגנון וציפורה בארון, בתה של הסופרת דבורה בארון.

נווה צדק בעיניים נשיות:
מדריכה: שילה
מסע מרתק בשכונת נווה צדק, כפי שחוו אותה אז והיום נשות השכונה. אחרי מפגש אישי מרתק של שילה דביר עם נינתו של אהרון שלוש ונכדתו של שמעון רוקח, ולאחר תחקיר מעמיק בעקבות הסופרת דבורה בארון - נולד המסע הנשי בנווה צדק.

שילה מחליפה דמויות אל מול קהל המטיילים שעובר יחד איתה את חוויותיהן המיוחדות של נשות השכונה. הסיור הוא שילוב של חוויה תיאטרלית וידע רב ואותנטי.
בין הדמויות: פרחה שלוש, כלתו של אהרון שלוש, ממייסדי השכונה ובתה לאה, הפסלת ציירת לאה מג'רו מינץ, נכדתו של שמעון רוקח, ממייסדי השכונה וציפורה בארון, בתה של הסופרת דבורה בארון. 


אזה"ת עמק חפר , רח' גשר העץ ת.ד 12101 מיקוד 38800 טלפון 04-6341001 פקס 04-6247114